Diamentowe pierścionki zaręczynowe są wymieniane w ramach tradycji ślubnych od setek lat. Stały się powszechnie rozpoznawane jako symbole obietnicy, oddania i wiecznej miłości – diament jest wieczny. Ale na której dłoni i palcu powinny być noszone pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne i jak są one noszone na całym świecie?

Twój pierścionek zaręczynowy

Przy całej ekscytacji związanej z zaręczynami, możesz zapytać: jaka jest właściwa ręka i palec, aby nosić mój pierścionek zaręczynowy?

W wielu krajach zachodnich obowiązuje tradycja noszenia pierścionka zaręczynowego na czwartym palcu lewej ręki. Sięga czasów starożytnych Rzymian. Wierzyli oni, że ten palec ma żyłę biegnącą bezpośrednio do serca, Vena Amoris, co oznacza „żyłę miłości”. Z sercem jako centrum emocji, uważano, że to najlepszy palec do noszenia pierścionka zaręczynowego.

Noszenie pierścionka zaręczynowego na lewej ręce nie jest tradycją ogólnoświatową. W Rosji, Niemczech, Norwegii i Indiach pierścionki zaręczynowe nosi się na prawej ręce. Pochodzi to od łacińskiego słowa „lewa”, co oznacza „złowrogi”. Dlatego niektórzy uważali lewą rękę za pechową.

W Szwecji i Chile pierścionki zaręczynowe otrzymują nie tylko przyszłe panny młode, ale także mężczyźni. W Chile są noszone na prawej ręce do ślubu, kiedy są wymieniane na lewą.

Nie tylko pierścionki zaręczynowe są wymieniane na znak zbliżającej się ceremonii ślubnej. Tradycyjnie w Chinach zamiast pierścionków zaręczynowych wymienia się pieniądze i inne towary.

W północnej Kenii wojownicy Samburu noszą ozdobne koraliki na szyi, a niektóre kolory wskazują na zaręczyny.

Polecane

Jak zachować porządek w kosmetyczce?

Każdy wyjazd na dłużej lub krócej to prawdziwa męka pakowania? Najgorzej jest z kosmetykami, których nigdy nie możesz zmieścić, masz wrażenie, że kosmetyczka jest przepełniona? Wkurzają cię sytuacje z rozsypującym się po całej kosmetyczce pudrem lub bronzerem? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Metoda eliminacji Każdy wyjazd…

haszysz

Stres w codziennym życiu – jak się zrelaksować?

W niektórych przypadkach stres działa mobilizująco. Jednak gdy trwa zbyt długo, wyniszcza organizm, powoduje złe samopoczucie, zwiększa ogólny poziom lęku i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego każda osoba powinna znaleźć metody, które sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Sprawdź, jak skutecznie się zrelaksować. Skup się na swoim oddechu…

Szkolenia przeciwpożarowe w ramach BHP – Wrocław

Przed rozpoczęciem pracy zatrudnione osoby muszą przejść szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Jego częścią jest między innymi szkolenie przeciwpożarowe. Jak wygląda? Jak je odbyć we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! Dlaczego BHP jest tak ważne?  Podejmując się pracy, chcemy mieć poczucie,…

Nosisz soczewki? Sprawdź ciekawostki!

Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, który nosi się na oku w celu korekcji wzroku lub z powodów kosmetycznych. Istnieją dwa główne rodzaje soczewek kontaktowych: korekcyjne i kosmetyczne. Soczewki korekcyjne są używane do leczenia różnych problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność (nearsightedness), nadwzroczność (farsightedness) i astygmatyzm.…