Każdy kinderbal nie obędzie się bez wymyślonych wcześniej atrakcji. Urodzinowe zabawy dla dzieci są jego nieodłączną częścią i to właśnie je pociechy będą wspominały jeszcze przez długi czas. Oprócz dekoracji i przekąsek warto zadbać o elementy rozrywkowe, które angażują solenizanta i jego przyjaciół do wspólnej zabawy i świętowania tego wyjątkowego dnia.

Pomysły na zabawy i konkursy urodzinowe może mieć też sam solenizant. Jeśli przyjęcie nie jest niespodzianką, śmiało można zaangażować młodego człowieka w wymyślanie przebiegu jego urodzin. To w końcu jego dzień, więc wiedza o tym, czego by chciał, a czego nie jest kluczowa, żeby się dobrze bawił. Możemy go zapytać, co lubi robić ze swoimi znajomymi, czym najchętniej się bawią, a jeśli szukamy jeszcze kilku punktów do listy atrakcji, możemy skorzystać z poniższej listy i zainspirować się, planując imprezę w domu czy na świeżym powietrzu.

Jakie urodzinowe zabawy dla dzieci sprawdzą się na świeżym powietrzu?

Posiadacze ogródków podczas słonecznej pogody mogą zorganizować urodzinowe zabawy dla dzieci i ciekawe konkursy na świeżym powietrzu.

W zależności od pory roku może to być:

 • bitwa na balony z wodą
 • ciuciubabka
 • gąski gąski do domu
 • skakanie na trampolinie
 • zabawa w chowanego
 • gra w piłkę
 • poszukiwanie skarbów
 • tor przeszkód

Jakie urodzinowe zabawy dla dzieci zorganizować w domu?

W domu wcale nie musi być nudno. Jeśli dzieci będą miały, co robić, to równie miło będą wspominały urodziny w domu solenizanta.

Urodzinowe zabawy dla dzieci organizowane w domu:

 • kolorowanki i malowanki
 • gry planszowe
 • kalambury
 • tańce na gazecie
 • gry komputerowe na kilka osób
 • wspólny seans filmowy
 • wycinanie i ozdabianie styropianowych okręgów
 • gra “kim jestem?”

Dorośli często zastanawiają się również, jakie przekąski podać dzieciom podczas ich spotkania. Maluchy najbardziej doceniają mini dnia, które z łatwością mogą złapać podczas zabawy i szybko zjeść. Dobrze, aby było kolorowe i ciekawie podane, wtedy zainteresują nawet największego niejadka. Mogą to być na przykład mini kanapeczki, koreczki na słono lub owocowe, małe kotleciki, ziemniaki na patyku lub sałatka owocowa.

Spotkanie dzieci, które się lubią, to zawsze wspaniały czas przepełniony zabawą i uśmiechem. Można również skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przygotują dla maluchów aktywnie spędzony czas i zadbają o ich dobrą zabawę. Ciekawym pomysłem jest na przykład piniata, którą solenizant może próbować rozbijać. Przynosi ona wiele śmiechu i radości na każdym urodzinowym przyjęciu dla dzieci.

Polecane

tkaniny lniane

Tkaniny Lniane – Tradycja i Nowoczesność

Lniany materiał jest jednym z najstarszych i najbardziej szanowanych surowców wykorzystywanych w produkcji tekstyliów. Tkaniny lniane, od wieków cenione za swoje wyjątkowe właściwości, do dziś zachwycają swoją naturalnością, trwałością i estetyką. Zarówno w przeszłości, jak i współcześnie, odgrywają one istotną rolę w wielu dziedzinach życia,…

Jak zachować porządek w kosmetyczce?

Każdy wyjazd na dłużej lub krócej to prawdziwa męka pakowania? Najgorzej jest z kosmetykami, których nigdy nie możesz zmieścić, masz wrażenie, że kosmetyczka jest przepełniona? Wkurzają cię sytuacje z rozsypującym się po całej kosmetyczce pudrem lub bronzerem? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Metoda eliminacji Każdy wyjazd…

haszysz

Stres w codziennym życiu – jak się zrelaksować?

W niektórych przypadkach stres działa mobilizująco. Jednak gdy trwa zbyt długo, wyniszcza organizm, powoduje złe samopoczucie, zwiększa ogólny poziom lęku i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego każda osoba powinna znaleźć metody, które sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Sprawdź, jak skutecznie się zrelaksować. Skup się na swoim oddechu…

Szkolenia przeciwpożarowe w ramach BHP – Wrocław

Przed rozpoczęciem pracy zatrudnione osoby muszą przejść szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Jego częścią jest między innymi szkolenie przeciwpożarowe. Jak wygląda? Jak je odbyć we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! Dlaczego BHP jest tak ważne?  Podejmując się pracy, chcemy mieć poczucie,…