Jeśli zastanawiasz się nad ustawieniem miejsc siedzących na podwórku lub w patio, prawdopodobnie rozważasz plusy i minusy każdego materiału na meble ogrodowe. Podczas gdy wiele osób wybiera zestawy mebli tarasowych wykonanych z drewna lub plastiku, opcje wykonane z odlewanego aluminium są zdecydowanie warte uwagi. Niezwykle trwała opcja dla mebli ogrodowych, odlew aluminiowy, jest doskonałym wyborem z następujących powodów.

Wygląda wspaniale

Meble tarasowe z odlewanego aluminium wykonywane są w starannym procesie, który obejmuje wlanie stopionego aluminium do specjalnie zaprojektowanych form. Technika ta pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu spójności, a także bardziej skomplikowanych i szczegółowych projektów niż inne materiały, które masz do wyboru.

Odlew aluminium jest również zazwyczaj wyposażony w malowane proszkowo wykończenie, które zwiększa odporność mebli na zarysowania. Najpopularniejszym kolorem jest czarny, ale odlewane aluminium jest również w różnych innych kolorach. Jeśli szukasz więcej antycznego wyglądu, odlewy aluminiowe mogą być sztucznie postarzane poprzez wybranie brązowej lub wyblakłej tekstury farby.

Brak poduszek sprawia, że meble ogrodowe z odlewanego aluminium mają prosty i elegancki wygląd, idealny do jaskrawo zielonych ogrodów kwitnących kolorowymi kwiatami. Dodanie poduszek daje dodatkowy komfort i wprowadza kolor do zestawu mebli tarasowych.

Jest łatwy w pielęgnacji

Odlew aluminiowy nie rdzewieje. Nigdy. To idealny materiał na meble tarasowe w wilgotnym klimacie. Można go nawet zostawić na deszczu lub śniegu bez żadnych złych efektów. Dobrze sprawdza się również w gorące dni, pochłaniając mniej ciepła w porównaniu z meblami z kutego żelaza.

Gdy nadchodzi czas, aby oczyścić swój aluminiowy zestaw tarasowy, wystarczy spryskać go wodą z węża ogrodowego, aby usunąć pajęczyny i luźne zabrudzenia. Bardziej uporczywe lub kleiste resztki przetrzyj gąbką zanurzoną w ciepłej wodzie z mydłem. Nie musisz się martwić o uszkodzenie odlewu aluminiowego, gdy czyścisz go tymi prostymi technikami.

Jest wytrzymały

Meble tarasowe wykonane z odlewanego aluminium to w zasadzie solidny kawałek metalu. Chociaż oznacza to, że ten typ mebli tarasowych jest cięższy od innych opcji, takich jak plastik, oznacza to również, że nie będzie się wyginać. Ten typ mebli tarasowych również rzadko doświadcza zauważalnego zużycia. Z tego powodu, meble z odlewanego aluminium mogą wytrzymać nawet 20 lat.

Waga materiału oznacza również, że meble ogrodowe nie zużywają się w czasie i przewracają się na wietrze. Ponadto, jest on nadal wystarczająco lekki, aby łatwo go przenosić, w przeciwieństwie do cięższych mebli z żeliwa.

Jest niedrogi

Pomimo tego, że jest to jeden z najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych materiałów na meble ogrodowe, odlew aluminiowy jest nadal w pełni przystępny cenowo. Kosztuje tyle samo lub mniej niż inne materiały – można znaleźć odlewane aluminiowe zestawy bistro i ławki ogrodowe za mniej niż 200 dolarów. Można również znaleźć większe zestawy mebli odlewanych z aluminium, w tym kilka krzeseł i poduszek, w przedziale od 500 do 600 dolarów.

Biorąc pod uwagę stopień zużycia, jaki wytrzymują inne rodzaje mebli tarasowych oraz konieczność przechowywania ich wewnątrz w okresie zimowym, odlew aluminiowy jest dla porównania bardzo prostą opcją wyposażenia patio.

Polecane

Jak zachować porządek w kosmetyczce?

Każdy wyjazd na dłużej lub krócej to prawdziwa męka pakowania? Najgorzej jest z kosmetykami, których nigdy nie możesz zmieścić, masz wrażenie, że kosmetyczka jest przepełniona? Wkurzają cię sytuacje z rozsypującym się po całej kosmetyczce pudrem lub bronzerem? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Metoda eliminacji Każdy wyjazd…

haszysz

Stres w codziennym życiu – jak się zrelaksować?

W niektórych przypadkach stres działa mobilizująco. Jednak gdy trwa zbyt długo, wyniszcza organizm, powoduje złe samopoczucie, zwiększa ogólny poziom lęku i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego każda osoba powinna znaleźć metody, które sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Sprawdź, jak skutecznie się zrelaksować. Skup się na swoim oddechu…

Szkolenia przeciwpożarowe w ramach BHP – Wrocław

Przed rozpoczęciem pracy zatrudnione osoby muszą przejść szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Jego częścią jest między innymi szkolenie przeciwpożarowe. Jak wygląda? Jak je odbyć we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! Dlaczego BHP jest tak ważne?  Podejmując się pracy, chcemy mieć poczucie,…

Nosisz soczewki? Sprawdź ciekawostki!

Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, który nosi się na oku w celu korekcji wzroku lub z powodów kosmetycznych. Istnieją dwa główne rodzaje soczewek kontaktowych: korekcyjne i kosmetyczne. Soczewki korekcyjne są używane do leczenia różnych problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność (nearsightedness), nadwzroczność (farsightedness) i astygmatyzm.…