Wszyscy wiemy, że piwo bezalkoholowe może być zdrowszą opcją niż jego wersja alkoholowa, ale czy faktycznie może być dla Ciebie dobre? Otóż korzyści z piwa bezalkoholowego wykraczają daleko poza zapewnienie zdrowszej alternatywy dla picia.

Oprócz tego, że jest lepszą opcją niż zwykłe piwo w wielu sytuacjach, piwo bezalkoholowe samo w sobie ma korzyści zdrowotne. Nawilża zamiast odwadniać, pomaga w regeneracji potreningowej, poprawia sen, a nawet może zmniejszyć niepokój.

Czytaj dalej i rozkoszuj się swoim napojem!

Piwo bezalkoholowe jako lepsza alternatywa

Przyjrzyjmy się, jak piwo bezalkoholowe wypada w porównaniu z jego wersją alkoholową. Wiemy, że to lepsza alternatywa, ale w jaki sposób?

Prowadzenie samochodu

Kiedy usiądziesz w barze lub restauracji, wypicie kilku kufli może wydawać się nieszkodliwe. Ale jeśli tam pojechałeś, powrót do domu jest ryzykowny. O ile nie chcesz płacić za przejażdżkę do domu lub organizować własnego kierowcy, wybór napoju bezalkoholowego jest zawsze lepszą opcją, jeśli planujesz prowadzić. Coraz więcej barów i restauracji to dostrzega i zaczyna wymieniać w swoich menu więcej opcji bezalkoholowych.

Zdrowie

Jeśli jesteś w ciąży, bierzesz pewne leki lub lekarz zalecił Ci ograniczenie spożycia alkoholu, kluczowe jest posiadanie opcji bezalkoholowych. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie zdrowie i sprawność fizyczna, możesz też zamienić swój typowy napój na coś bezalkoholowego.

Unikanie kaca

Czasami myśl o wczesnym poranku lub ważnym wydarzeniu następnego dnia wystarczy, aby zmęczyło Cię działanie alkoholu. Jeśli chcesz uniknąć jakiegokolwiek kaca, lepszym rozwiązaniem jest piwo bezalkoholowe. Najlepsze jest to, że zazwyczaj możesz rozmawiać incognito o tym, co pijesz. Sama obecność napoju w dłoni wystarczy, aby ludzie nie zmuszali Cię do „jednego drinka”.

Piwo bezalkoholowe ma mniej kalorii

Czy zauważyłeś, że zwykłe butelki piwa, wina i alkoholi nigdy nie zawierają informacji o wartości odżywczej? Możesz znaleźć ABV, ale nigdy nie poznasz kalorii ani zawartości cukru. W tej sytuacji ignorancja nie zawsze jest błogosławieństwem.

Średnia liczba kalorii w kuflu piwa wynosi około 200. Należy jednak pamiętać, że jest to średnia. Niektóre piwa ciężkie z wyższym ABV mogą mieć znacznie więcej. Nawet normalna 12-uncjowa butelka jasnego piwa ma około 150 kalorii. Jeśli wypijesz kilka, pijesz posiłek o wartości pustych kalorii. Jeśli pijesz często i w dużych ilościach, możesz spożywać tysiące dodatkowych kalorii tygodniowo, ojej!

Piwo bezalkoholowe ma znacznie mniej kalorii – 12-uncjowe piwo Grüvi ma od 26 do 60 kalorii, czyli mniej niż połowę tego, co zawiera typowe piwo. Nie wszystkie piwa bezalkoholowe są takie same, a niektóre mają więcej kalorii. Jednak większość kalorii pochodzi z samego alkoholu, więc usuwając alkohol usuwasz większość kalorii z piwa.

Polecane

Jak zachować porządek w kosmetyczce?

Każdy wyjazd na dłużej lub krócej to prawdziwa męka pakowania? Najgorzej jest z kosmetykami, których nigdy nie możesz zmieścić, masz wrażenie, że kosmetyczka jest przepełniona? Wkurzają cię sytuacje z rozsypującym się po całej kosmetyczce pudrem lub bronzerem? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Metoda eliminacji Każdy wyjazd…

haszysz

Stres w codziennym życiu – jak się zrelaksować?

W niektórych przypadkach stres działa mobilizująco. Jednak gdy trwa zbyt długo, wyniszcza organizm, powoduje złe samopoczucie, zwiększa ogólny poziom lęku i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego każda osoba powinna znaleźć metody, które sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Sprawdź, jak skutecznie się zrelaksować. Skup się na swoim oddechu…

Szkolenia przeciwpożarowe w ramach BHP – Wrocław

Przed rozpoczęciem pracy zatrudnione osoby muszą przejść szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Jego częścią jest między innymi szkolenie przeciwpożarowe. Jak wygląda? Jak je odbyć we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! Dlaczego BHP jest tak ważne?  Podejmując się pracy, chcemy mieć poczucie,…

Nosisz soczewki? Sprawdź ciekawostki!

Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, który nosi się na oku w celu korekcji wzroku lub z powodów kosmetycznych. Istnieją dwa główne rodzaje soczewek kontaktowych: korekcyjne i kosmetyczne. Soczewki korekcyjne są używane do leczenia różnych problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność (nearsightedness), nadwzroczność (farsightedness) i astygmatyzm.…