W niektórych przypadkach stres działa mobilizująco. Jednak gdy trwa zbyt długo, wyniszcza organizm, powoduje złe samopoczucie, zwiększa ogólny poziom lęku i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego każda osoba powinna znaleźć metody, które sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Sprawdź, jak skutecznie się zrelaksować.

Skup się na swoim oddechu

Stres powoduje spłycenie oddechu. Tym samym mniej tlenu dociera do komórek ciała. Dlatego w stresującej sytuacji bardzo ważne jest spokojne i głębokie oddychanie. Czynność ta pozwala również odwrócić uwagę od negatywnych emocji, ponieważ musisz skupiać się na odpowiednich wdechach i wydechach.

Wdech powinien być wykonywany ustami. Powietrze wydychaj nosem. Pamiętaj, że wydech powinien trwać dłużej od wdechu. Jeżeli ćwiczenia wykonujesz w domu, możesz dołączyć do tego ruchy rąk i nóg. Dobrym pomysłem jest połączenie ich z jogą, medytacją lub stretchingiem.

Idź na wieczorny spacer

Wieczorny spacer działa niezwykle odprężająco. Na zewnątrz panuje spokój, który sprzyja wyciszeniu się i myśleniu o pozytywnych aspektach życia. Pozwala się również dotlenić, co z kolei skutkuje zdrowym snem.

haszysz

Skorzystaj z naturalnych metod

Jest wiele naturalnych metod, które łagodzą stres i powodują rozluźnienie. Opierają się one na roślinach, które zawierają substancje o działaniu uspokajającym. Najbardziej znane jest picie naparu z melisy lub kozłka lekarskiego. Warto jednak przyjrzeć się też konopiom siewnym ze względu na obecne w nich CBD. Dostępne formy to: haszysz, susz i olejek.

Weź aromatyczną kąpiel

Ciepła kąpiel rozluźnia mięśnie oraz poprawia przepływ krwi. Dzięki temu wszystkie komórki są lepiej dotlenione i odżywione oraz pojawia się uczucie odprężenia i spadku ciężaru. W czasie kąpieli możesz wzmocnić efekt uspokajający, poprzez zastosowanie odpowiednich zapachów. Dodaj do wody lub rozpyl w pomieszczeniu kilka kropli olejku eterycznego: lawendowego, melisowego, różanego lub melisowego.

Przez 30 minut rób to, co lubisz

Wykonywanie czynności, które lubimy, zwiększa poziom endorfin, poprawia samopoczucie, odpręża i pozwala nie myśleć o przykrych sytuacjach. Dlatego każdego dnia przez przynajmniej 30 minut rób to, co sprawia Ci przyjemność – bez względu na to, co to jest? Możesz czytać książkę, rozmawiać z bliskimi, grać w gry, oglądać ulubiony serial, gotować, słuchać muzyki. Wystarczy kilka dni, aby poczuć się lepiej, nawet po bardzo stresującym dniu w pracy.

Naucz się minimalizować stres

Nie można całkowicie wykluczyć stresu z codziennego życia. Można jednać ćwiczyć pewne umiejętności, które pozwalają zminimalizować jego skutki. Na początek warto zaakceptować stresujące sytuacje i się z nimi oswoić. Pomyśl, czy Twoje obawy sprawdziły się, a może pozostały tylko w wyobraźni. W stresie możesz:

  • wykonać krótkie ćwiczenia oddechowe,
  • ściskać piłkę antystresową,
  • skupić swoją uwagę na pozytywnych i przyjemnych rzeczach.

Warto ćwiczyć też asertywność, która pozwoli Ci nabrać więcej pewności siebie. Z problemem stresu może pomóc psycholog.

Polecane

tkaniny lniane

Tkaniny Lniane – Tradycja i Nowoczesność

Lniany materiał jest jednym z najstarszych i najbardziej szanowanych surowców wykorzystywanych w produkcji tekstyliów. Tkaniny lniane, od wieków cenione za swoje wyjątkowe właściwości, do dziś zachwycają swoją naturalnością, trwałością i estetyką. Zarówno w przeszłości, jak i współcześnie, odgrywają one istotną rolę w wielu dziedzinach życia,…

Jak zachować porządek w kosmetyczce?

Każdy wyjazd na dłużej lub krócej to prawdziwa męka pakowania? Najgorzej jest z kosmetykami, których nigdy nie możesz zmieścić, masz wrażenie, że kosmetyczka jest przepełniona? Wkurzają cię sytuacje z rozsypującym się po całej kosmetyczce pudrem lub bronzerem? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Metoda eliminacji Każdy wyjazd…

haszysz

Stres w codziennym życiu – jak się zrelaksować?

W niektórych przypadkach stres działa mobilizująco. Jednak gdy trwa zbyt długo, wyniszcza organizm, powoduje złe samopoczucie, zwiększa ogólny poziom lęku i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego każda osoba powinna znaleźć metody, które sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Sprawdź, jak skutecznie się zrelaksować. Skup się na swoim oddechu…

Szkolenia przeciwpożarowe w ramach BHP – Wrocław

Przed rozpoczęciem pracy zatrudnione osoby muszą przejść szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Jego częścią jest między innymi szkolenie przeciwpożarowe. Jak wygląda? Jak je odbyć we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! Dlaczego BHP jest tak ważne?  Podejmując się pracy, chcemy mieć poczucie,…