1.     Prowadzenie badań rynkowych

Badania rynkowe pokażą Ci, czy istnieje możliwość przekształcenia Twojego pomysłu w udany biznes. Jest to sposób na zebranie informacji o potencjalnych klientach i firmach już działających w Twojej okolicy. Wykorzystaj te informacje, aby znaleźć przewagę konkurencyjną dla swojej firmy.

2.     Napisz swój biznesplan

Twój biznesplan jest podstawą twojego biznesu. Jest to mapa drogowa dotycząca tego, jak zorganizować, prowadzić i rozwijać swój nowy biznes. Wykorzystasz go, aby przekonać ludzi, że praca z Tobą – lub inwestowanie w Twoją firmę – to mądry wybór.

3.     Sfinansuj swój biznes

Twój biznesplan pomoże Ci dowiedzieć się, ile pieniędzy będziesz potrzebował, aby rozpocząć działalność. Jeśli nie masz pod ręką tej kwoty, będziesz musiał albo zebrać, albo pożyczyć kapitał. Na szczęście, jest więcej sposobów niż kiedykolwiek, aby znaleźć kapitał, którego potrzebujesz.

4.     Wybierz lokalizację swojej firmy

Lokalizacja Twojej firmy jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz. Bez względu na to, czy zakładasz firmę z branży cegieł i margli, czy uruchamiasz sklep internetowy, podejmowane przez Ciebie decyzje mogą mieć wpływ na Twoje podatki, wymogi prawne i dochody.

5.     Wybierz strukturę biznesową

Struktura prawna, którą wybierzesz dla swojej firmy, będzie miała wpływ na wymagania dotyczące rejestracji firmy, wysokość podatków oraz odpowiedzialność osobistą.

6.     Wybierz nazwę swojej firmy

Nie jest łatwo wybrać idealną nazwę. Będziesz chciał taką, która będzie odzwierciedlać Twoją markę i uchwyci Twojego ducha. Będziesz też chciał się upewnić, że Twoja nazwa nie jest już używana przez kogoś innego.

7.     Zarejestruj swoją firmę

Kiedy już wybierzesz idealną nazwę firmy, nadejdzie czas, aby uczynić ją legalną i chronić swoją markę. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą pod inną nazwą niż własna, będziesz musiał zarejestrować się w rządzie federalnym, a może także w rządzie stanowym.

8.     Zdobądź federalne i stanowe identyfikatory podatkowe

Numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) służy do wykonywania ważnych czynności związanych z założeniem i rozwojem firmy, takich jak otwarcie konta bankowego i płacenie podatków. To jak numer ubezpieczenia społecznego dla twojej firmy. Niektóre – ale nie wszystkie – stany wymagają, abyś również otrzymał identyfikator podatkowy.

9.     Ubiegaj się o licencje i zezwolenia

Utrzymaj swój biznes w dobrej kondycji, zachowując zgodność z prawem. Licencje i zezwolenia potrzebne do prowadzenia działalności różnią się w zależności od branży, stanu, lokalizacji i innych czynników.

10.     Otwórz biznesowe konto bankowe

Małe biznesowe konto czekowe może pomóc w załatwianiu spraw prawnych, podatkowych i codziennych. Dobrą wiadomością jest to, że można go łatwo założyć, jeśli masz odpowiednie rejestracje i gotowe papiery.

Polecane

Jak zachować porządek w kosmetyczce?

Każdy wyjazd na dłużej lub krócej to prawdziwa męka pakowania? Najgorzej jest z kosmetykami, których nigdy nie możesz zmieścić, masz wrażenie, że kosmetyczka jest przepełniona? Wkurzają cię sytuacje z rozsypującym się po całej kosmetyczce pudrem lub bronzerem? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Metoda eliminacji Każdy wyjazd…

haszysz

Stres w codziennym życiu – jak się zrelaksować?

W niektórych przypadkach stres działa mobilizująco. Jednak gdy trwa zbyt długo, wyniszcza organizm, powoduje złe samopoczucie, zwiększa ogólny poziom lęku i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego każda osoba powinna znaleźć metody, które sprzyjają odprężeniu i relaksacji. Sprawdź, jak skutecznie się zrelaksować. Skup się na swoim oddechu…

Szkolenia przeciwpożarowe w ramach BHP – Wrocław

Przed rozpoczęciem pracy zatrudnione osoby muszą przejść szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy. Jego częścią jest między innymi szkolenie przeciwpożarowe. Jak wygląda? Jak je odbyć we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! Dlaczego BHP jest tak ważne?  Podejmując się pracy, chcemy mieć poczucie,…

Nosisz soczewki? Sprawdź ciekawostki!

Soczewki kontaktowe to wyrób medyczny, który nosi się na oku w celu korekcji wzroku lub z powodów kosmetycznych. Istnieją dwa główne rodzaje soczewek kontaktowych: korekcyjne i kosmetyczne. Soczewki korekcyjne są używane do leczenia różnych problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność (nearsightedness), nadwzroczność (farsightedness) i astygmatyzm.…